Komentářů
  • Aktuality SVĚT

MISTROVSTVÍ EVROPY DOROSTU - 14.-17.7.2016 - Tbilisi (Gruzie)

http://tbilisi2016.com/

Tbilisi2

Nominační kritéria: a)    ČAS schvaluje výkonnostní limity a nominační kritéria, jejichž splnění zaručuje účast na ME dorostu 2016. b)    Podle regulí EA mohou startovat za každou členskou federaci v každé individuální disciplíně maximálně dva (2) závodníci (s výjimkou běhu na 3.000 m, kdy je limit ČAS měkčí než entry standard EA), ročníků narození 1999 a 2000, a každá jedna štafeta (Medley Relay 100-200-300-400m). c)    ČAS nominuje pro start na ME dorostu 2016, dle návrhu TR ČAS, závodníky se splněnými limity a kritérii ČAS v individuálních disciplínách následovně: - závodníci se splněným limitem „A“ČAS v kvalifikačním období ČAS - závodníci, kteří splní limit „B“ČAS při MČR seniorů, MČR dorostu, MU dorostu a při vybraných závodech (při závodech pořádaných pod hlavičkou IAAF/EA, soutěžích extraligy/I. ligy, IAAF Athletic day/tbd, Olympic Hopes/tbd, Franz Schuster Memorial/Schwechat), pro víceboje při vybraném závodě v červnovém termínu/bude doplněno) v kvalifikačním období ČAS - závodníci, kteří v kvalifikačním období ČAS 2x dosáhnou výkonu rovného nebo lepšího limitu “B“ČAS (s výjimkou běhu na 3000m)
  • V případě, že výkonnostní limity a kritéria ČAS v každé jednotlivé disciplíně splní více závodníků než dva (2), rozhoduje absolutní hodnota výkonu dosažená v nominačním období, v případě rovnosti výkonu rozhoduje lepší umístění na MČR dorostu v letní sezóně 2016 a dále nejlepší výkony dosažené v kvalifikačním období ČAS.
  • Štafety Medley Relay (100-200-300-400) budou nominovány za předpokladu, že budou pro individuální start na ME dorostu v návrhu nominace aspoň tři (3) její případní členové dle individuálních výsledků, dosažených v kvalifikačním období. Pro plnou sestavu pak bude pro nominaci navržen z hlediska skladby štafety potřebný další nejvýše postavený závodník a případný náhradník, dle výsledků dosažených v kvalifikačním období ČAS. Do nominace nebudou zahrnuti závodníci, kteří by svým výkonem nominaci napomohli, ale start na ME dorostu v této disciplíně neplánují, respektive jejich hlavní disciplína svými postupovými koly koliduje s rozběhy štafet; start v individuálním závodě bude umožněn závodníkům nominovaným do štafety jen při splnění limitu „B“ ČAS.
d)    Výkony musí být dosaženy na závodech pořádaných dle pravidel IAAF, které jsou součástí oficiálních termínových listin členských zemí IAAF, EA a v oficiální soutěžní brožuře ČAS (jen v disciplíně uveřejněné v rozpisu disciplín závodů nebo na webu ČAS, a to minimálně 14 dní před termínem konání závodů), za podmínky měření elektrickou časomírou a užití větroměru. Nebudou akceptovány výkony s nedovolenou podporou větru, pro víceboje musí být splněna podmínka, že průměr podpory větru u všech disciplín, kde je měřen, nesmí přesáhnout +2,0 m/s. Výkonnostní limit v chůzi může být také dosažen v závodech na okruhu nebo na trati s úředním přeměřením, ale jen na vypsaných závodech uveřejněných na webu ČAS. e)    Výkonnostní limity lze plnit v období od 1.3.2016 do 3.7.2016 pod otevřeným nebem. f)     Uzávěrka nominace je 4.7.2016. 

Fotogalerie

PartneřiASK Slavia Praha
Důležité odkazyČeský atletický svazIAAFEuropean Atletics